بهزادکلای مرجع (علمی ، تربیتی ، اخلاقی و داستانی)
behzadkolaakhlaqi

وصیت نامه شهید علی محمدی راد[1]

   به نام پر مهر الهی و با نامهای زیبای همچون نام امام زمان(عج) و امام خمینی و بار سرشار از امید به خداوند متعال وصیت نامه را شروع می کنم.

ای خدای بزرگ این مخلوق درمانده و ضعیف تو حال به سوی تو آمده او را از درگاهت مران، گناهانش را بیامرز و از درگاهت نا امیدش مگردان.

ای خدای بزرگ! من بسیار در تلاش بوده ام تا به راه تو، و برای تو بنده ای مخلص باشم، هر چند که لطف تو شامل حالم بوده، ولی شرمنده و سرافکنده ام و امید بخشش دارم.

پروردگارا! اینک برای رضای تو، برای خشنودی تو، به امر خلیفه بر حق تو که نائب امام زمان(عج) نیز می باشد قدم به صحنه جهاد بر علیه کفر می گذارم، بدان امید که مرا به فیض شهادت (نایل)، تا شاید کفاره ای باشد برای محو گناهان و ادای دینی در قبال جمهوری اسلامی ایران؛ یا مرا بیامرز، یا توبه ام را بپذیر و اگر جان (نا قابل) ما آن ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود صدها بار به ما جان بده تا مبارزه کنیم و شهید بشویم.

حال که به جبهه میروم و پا در چکمه می کنم و سینه دشمن را نشانه می روم نه به خاطر کینه توزی و دشمنی، بلکه به خاطر احیای دینم و صدور (پیام رهبر) انقلاب است و از خدای بزرگ می خواهم که مرا یاری کند تا در راه او گام بردارم و تمام وجودم در راه او باشد.

در این راه که میرویم هر گلوله ای که به تنم می خورد به یاد خدا تحمل می کنم و از او می خواهم که قدرت صبر و استقامت به من عنایت بفرماید.

اگر (در این راه) کشته شوم چه سعادتی بهتر از این که در نزد خدایم دوش به دوش شهدای غرق به خون ایرانی، در دنیای دیگر با هم و مسلماً کسانی دیگر راهمان را ادامه خواهند داد.

ای برادری که وصیت نامه مرا می خوانی! بدان که از کودکی آرزوهای بسیاری داشتم اما آنچه از همه بهتر بوده و پیوسته در درون وجودم می خروشیده، رسیدن به لقاءالله بوده و هست. خوب! چگونه باید زمینه ای برای عاشقان فراهم شود، این جنگ تحمیلی دریچه ای بود که شیفتگان الله بایستی از آن عبور کنند و تنها آرزویشان رسیدن به معشوقشان(خدا) است، برسند و به لقاءالله بپیوندند.

پدر و مادر عزیز! مرا ببخشید و از من راضی باشید تا خدا از من راضی و خشنود گردد و مرا بیامرزد. پدر و مادر عزیزم! امیدوارم با ریختن خون ناچیز خود به اسلام و امام عزیزمان رضایت خدا و شما را فراهم کنم، (در مرگم) صبور باشید، افتخار کنید که فرزندتان را فدای اسلام و خاک پای امام کرده اید.

برادران و خواهران! به عنوان بنده ای از بندگان خدا سفارش در پرورش بینش توحیدی در تمام ابعاد زندگیتان دارم؛ یکی حسینی و دیگری یزیدی، از فرصت استفاده کنید و به جبهه حسینی بپیوندید، قدر امام را بدانید چون اگر ندانید بر کفران نعمت، دچار بلاهای عظیم خواهید شد.

ای امت اسلام، ای ملت ایران، هرگز فریب منافقین کور دل را نخورید و روحانیت مبارز را حامی باشید.

و السلام علیکم و رحمه الله و بر کاته

علی محمدی راد[1] . «وصیت» یعنی نوشتن اعتقادات، خواسته ها، نگرشها و کارهای ناتمام که در اسلام سفارش شده است. زمانی که انسان قصد مسافرت دارد یا برای جهاد و مبارزه به میدان میرود یا اینکه زمان مرگ انسان فرا مي‌رسد، وظیفه شرعی است که باید تمام کارها من جمله بدهی ها را بنویسد تا بازماندگان دچار مشکل نشوند. افراد برجسته نیز در جامعه موظفند برای هدایت انسانهای زمان خود و بعد ازخود وصیت کنند تا چراغی روشن برای تمامی انسانهای نیازمند به هدایت باشند. اگر تاریخ را ورق بزنیم، میبینیم که امام علی(ع)  در زمان خود یکی از بهترین وصیت نامه ها را نوشته است که خود جایگاهی جداگانه برای بحث میطلبد. اکنون جرعه ای کوچک از آن را مینوشیم: «تقوا پیشه کنید که تقوا لباس قیامت است.»

در کارزار کربلا امام حسین (ع)  به تمام تاریخ وصیت میکند که به چه دلیل شهادت را پذیرفته است. بعد از اینها رهبران بزرگ جامعه، مجتهدین، علما و خوبان هستند که میدانند باید تجربه خود را به گور نبرند و آن را هدیه میدهند. شهدا که خود را در مسیر حق و حقیقت میبینند و قبول شده این دانشگاهند نیز وظیفه خود میبینند تا بنگارند که دیگران بدانند. بینش اعتقادات شهدا چه بوده است و برای چه رفتند و نماندند؟

همه بدانند که انتخابی آگاهانه بوده است و مینویسند تا فریادشان در تاریخ ضبط شود که رفتند تا اسلام بماند پس باید ما هم برویم تا آینده اسلام روشن باشد. شهدا در توشه های خود میخواهند به همه بگویند چه کردند، چرا رفتند و دیگران باید هدف آنها را بفهمند. شهدا خواسته های خود را در وصیتشان بیان میکنند که همه بدانند آنها چیزی از این دنیا نمیخواهند بلکه برای دنیای پاک و آخرت پر سعادت مردم را یافته های خود را در وصیتشان بیان میکنند در حقیقت شهدا با نوشتن وصیتنامه هم دستور شرعی را انجام میدهند و هم راز خون دادن و راز عشق ورزیدن، راز خوب دیدن و راز خوب جان دادن را بیان میکنند.

در کوی دوست شوکت شاهی نمیخرند        اقرار  بندگی کن  و  دعوی چاکری

 

وصيت نامه اخلاقي شهداء

1. شهيد حسين بيگلري: «برادران! خداي نکرده نماز را از ياد نبريد تا آنجا که ميتوانيد خوابتان را کم کنيد. درس خوانده و در سنگر مدارس براي حفظ اسلام علم ياد بگيريد و با هم با صميميت زندگي کنيد و بيشتر مطالعه کنيد»

2. شهيد کريم اسلامي: «بر شما باد نماز و نمازهاي جمعه و جماعت که با شکوه برگزار گردد. بر شما باد جهاد با اموال و انفس. از غيبت و تهمت و دروغ دوري کنيد و بر شما باد امر به معروف و نهي از منکر».

3. شهيد اژدر بيهقي: «عمر خود را صرف لذايذ و هوي و هوس نکنيد و مشغول تزکيه و خودسازي و جهاد اکبر شويد و مرگ را هميشه در جلو چشمان خود مجسم سازيد تا از ياد خدا غافل نگرديد.»

4. شهيد ابوالفضل حقي: «در نماز غفلت مکنيد و اين جهاد يک امتحان است براي آخرت. سعي کنيد که در اين امتحان موفق باشيد. محاسبه کنيد خود را قبل از آنکه به حسابتان برسند. نگذاريد قرآن غريب بماند.»

5. شهيد محمدعلي خودسياني: «برادران به مظلوم کمک کنيد و نگذاريد کسي مظلوم واقع شود. هر کجا ظلمي روا شود به کمک مظلوم بشتابيد.»

6. شهيد محمد نصيري: «هرگز از کشته شدن در راه خدا نهراسيد. نماز جمعه و جماعت را زنده نگه داريد که دشمن از جماعت ميترسد.»

7. شهيد سيد مرتضي بحرالعلوم: «آنگاه که غرور وجودت را فرا گرفت و تفاخر شعورت را و ذلت خويش را عزت يافتي و نخوت خويش را همت، قرآن بخوان.»

8. شهيد حسين قائدي: «به قرآن و نماز اهميت دهيد و در ادعيه شرکت کنيد که دشمن از همين موضوع مي هراسد. سه سنگر مسجد، مدرسه و جبهه را خالي نکنيد.»

9. شهيد اکبر رجبي: «خواهران! شما را به خون شهدا سوگند حجابتان را رعايت کنيد و بدانيد که زينت شما حجاب شماست و به خدا هيچ چيز براي يک خواهر بهتر از غفت و پاکدامني نيست.»

10. شهید چمران: «سنت خدا بر این قرار است که مبارزه حق با باطل همیشگی باشد و تکامل از خلال مبارزه بدست مي‌آید. اگر آدمی همیشه در بستر حریر بخوابد و همیشه همای سعادت را در آغوش بگیرد و همیشه در همه مبارزات پیروز باشد آنگاه لذت پیروزی از بین خواهد رفت و آدمی از تکامل باز خواهد ماند.»

صادق طالبی | 21:0 - سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰لوگوی سه گوش